Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet në Vjenë Daut Haradinaj

Nga Klodiana 0

Pas ndalimit që iu bë kohë më parë kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, në Francë, ditën e sotme është arrestuar vëllai i tij, Dauti.

Burimet e Indeksonline kanë thënë se deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga autoritetet austriake me fletarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia.

Ai është kapur nga policia në Vjenë ndërsa ende nuk dihet se si do të procedojnë.

Ndalimi është bërë rreth orës 14 e 30 ndërsa Indeksonline do t’iu mbajë të informuar për çdo zhvillim përkitazi me këtë rast.

/Indeksonline/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej