Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet ish-presidenti i UEFA-s, legjenda franceze Mishel Platini

Nga Ejona 0

Ish-presidenti i Uefa-s dhe kreu i futbollit evropian, Michel Platini është arrestuar për vendimin për dhënien e Kupës së Botës 2022 në Katar.

Legjenda franceze Platini, 63-vjeç është pjesë e një hetimi mbi korrupsionin e pretenduar në procesin e ofertimit të Kupës Botërore në Katar, teksa raportohet se 63-vjeçarin, ndodhet aktualisht në paraburgim në një stacion policor në Nanterres, një lagje në kryeqytetin e Parisit.

Platini u zgjodh në vitin 2007  president i UEFA-s dhe drejtoi organin më të rëndësishëm të futbollit në Europë deri në vitin 2015 kur u ndalua nga Komiteti i Etikës të FIFA-s.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej