Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Albin Kurti

Nga 27.al 0

Nga Mehmet Elezi
U shfaq në intervistat e para si kryetar qeverie. Është nga ata që në Perëndim quhen “kafshë politike”.
Përparësi:
Nuk është përfolur për korrupsion.
Nuk është përfolur për gisht në krime të pazbardhura.
Bart energjinë  e një opozite kurrë të përgjumur, me fantazi, agresive.
Pika të dyshimta, që dihen:
Ka anuar nga e majta e skajshme; është quajtur enverist.
Është përfolur për lidhje të tepruara me segmente islamiste.
Duhen intelekti dhe nuhatja për të nxjerrë mësime.
Për të mos lejuar që bombat tymuese në Kuvend të rishfaqen  në trajtë premtimesh tymuese në qeverisje.
Për të qenë pragmatist, pa lëshuar te parimet.
Duhet edhe vullneti.
Kosova në pritje.
Jo vetëm Kosova.
09 shkurt 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej