Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aksidenti me vdekje në Librazhd/ Tre personat e plagosur nisen drejt Tiranës në gjendje të rëndë

Nga Ejona 0

Një aksident ka ndodhur në Pishkash të Librazhdit ku për pasojë ka ndërruar jetë një person për të cilin Faxweb.al mëson se është një punonjës i Policisë Bashkiake, Ardian Vreto 45-vjeç drejtues i mjetit tip “Ford”.

Ndërkohë tre persona të tjerë kanë mbërritur të plagosur në Spitalin e Prrenjasit ku kanë marrë ndihmën e parë mjeksore.

3 persona e tjerë të plagosur janë F. S. 58 vjeç, A. S 71 vjeç dhe V.J 54 vjeç dhe janë nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranës, pasi janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në aksident janë përfshirë 2 makina dhe sipas Policisë, Vreto i cili është vëlllai i kryetari të PD-së në Librazhd, Bujar Vretos ka ndërruar jetë në vend.

Librazhd / Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd- Qaf Thanë,  në fshatin Pishkash, janë përplasur mjetet tip “Benz” me mjetin tip “Ford”,. Si pasojë  drejtuesi i mjetit “Ford”, shtetasi A.V., rreth 45 vjeç, ka ndëruar jetë në Spitalin e Librazhdit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej