Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Adele pranë të prekurve nga tragjedia e Grenfell Tower

Nga Klodiana 0

Adele u shfaq në Grenfell Tower mbrëmjen e të mërkurës, në më pak se 24 orë nga zjarri i tmerrshëm që përfshiu ndërtesën, duke vrarë e duke plagosur qindra banorë të tij.

Adele ka ndodhur në vendin e tmerrshëm të ngjarjes për të mbështetur viktimat dhe të mbijetuarit teksa një numër përdoruesisht në Twitter kanë shpërndarë pamjet e yllit të muzikës që ishte mjaft e prekur emocionalisht dhe “përqafonte dhe ngushëllonte”, të prekurit e tragjedisë.

12 persona vdiqën pas zjarrit të fuqishëm që mbërtheu Grenfell Tower pas orës një të natës, por Scotland Yard pret që numri i të vdekurve të rritet dhe ka dhe nga ata që thonë që mund të jenë mbi 50.

Një numër njerëzish të famshëm kanë bërë donacione dhe kanë promovuar shërbime ndaj viktimave. Rita Ora ka shpërndarë në profilin e saj në Twitter foton e ndërtesës në flakë me numrat e emergjencës të nevojshëm. Gjitashtu është parë bashkë me vullnetarët të ndihmojë në mbledhjen e ndihmave për të prekurit e kësaj ngjarje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej