Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

A ka ndikuar Edi Rama që Alketa të shkojë në Sanremo? (film)

Nga 27.al 0

A ka ndikuar Edi Rama në pjesëmarrjen e Alketës në Sanremo? Ja çfarë thotë moderatorja.

Blendi Fevziu:Për pjesëmarrjen në Sanremo ka ndikuar Edi Rama në shkuarjen tuaj në Sanremo?

Alketa: Shiko, Edi Rama dhe gjithë ish-kryeministrat do kishin bërë shumë mirë sikur t’ia kishin lehtësuar pak rrugën njerëzve të talentuar të këtij vendi që të afirmoheshin më shpejt… s’e kanë as në agjendë ata që ne të gjejmë rrugët tona… Më ka ndihmuar vetëm talenti im, sepse talenti e gjen gjithmonë rrugën.

Blendi Fevziu:Nuk ka bërë ndonjë telefonatë ndonjë gjë Rama?

Alketa: Absolutisht, zero, zero, ku është kamera; zero! Edi Rama do bëjë punën që duhet të bëjë për Shqipërinë, por jo, ëndërrat e Alketa Vejsiut, se nuk më ka asnjë borxh e nuk kam çfarë t’i pretendoj asgjë Edi Ramës unë… tani ishte një diskutim aty për Berluskonin, që dua të takoj Berluskonin më pyesin në një program televiziv edhe më thonë që je një personazh që ndjek nga gjithë poltikanët tanë  vetëm një Berluskonin… Berluskonin i thashë e ndjek jo si politikan, por si njeriun që solli një revolucion të vërtetë në televizionin komercial në Itali. Njeri suksesi… më frymëzojnë njerëzit e suksesit. Më thanë do ta takosh? Patjetër që po… kaq e mbyllur dhe kjo.

Blendi Fevziu: Po me Ramën çfarë marrëdhënie ke për momentin?

Alketa: Atë që ke dhe ti. Jam një gazetare, njeri i televizionit, nëse do ta ftoj në studio do ta trajtoj absolutisht si një nga njerëzit që ka bërë histori… me thënë të drejtën kam gruan e Edi Ramës mike dhe për mua është një nga gratë më të jashtëzakonshme që frymëzon.

Blendi Fevziu: E ke patur përpara apo pasi është bërë gruaja e Edi Ramës?

Alketa: E kam patur përpara se të njoh Edi Ramën.

/Opinion/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej