Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

74 vjeçari izraelit thyen rekordin Guiness si futbollisti më i vjetër në botë

Nga Ejona 0

Isaak Hayik, 73 vjeç ka thyer rekordin si futbollisti më i vjetër në botë që merr pjesë në një lojë profesionale.

73 vjeçari luajti për skuadrën “Irony Or Yehuda” si portier pasditen e së premten, ndërsa shprehet se është i gatshëm dhe për një lojë tjetër.

Pavarësisht moshës, Hayik rezistoi për plot 90 minuta në fushë.

Në një intervistë për Reuters, Hayik tha se “Kjo nuk është një burim krenarie për mua, por edhe për sportet izraelite në përgjithësi”.

Ai hyri në Librin e Rekordeve Guiness në ceremoni pas ndeshjes, vetëm disa ditë pas ditëlindjes së tij të 74-t.

Një prej djemve, 36-vjecari Moshe Hayik e përshkroi arritjen e babait si “të pabesueshme”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej