Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Mbrostarit në protestë: Punimet e ByPass-it na kanë bllokuar rrugën

Nga Ejona 0

Banorët e Mbrostarit në Fier janë ngritur sot në protestë me arsyen se punimet në rrugën e ByPassit, i kanë bllokuar rrugën për të shkuar nëpër banesa.

“Kjo është e vetmja rrugë, nuk ka rrugë tjetër. Nuk kalon asnjë makinë apo ambulancë.  Kemi bërë shumë ankesa, por nuk na është dhënë zgjidhje”, shprehen banorët.

Mësohet se pjesë e kësaj proteste janë bashkuar 35 familje të cilët paralajmërojnë deri në bllokimin e rrugës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej