Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kritikoi dhe shau VAR-in, federata italiane ndëshkon Igli Taren

Nga Ejona 0

Komisioni i Disiplinës në Itali ka dënuar Igli Taren për shkak se protestoi ashpër për penalltinë e dhënë në favor të Spalit.
Mësohet se Tare në shumën e 5 mijë eurove. Në atë episod të çuditshëm, ku lojtari i Spalit e pranoi se nuk kishte kontakt, por arbitri e akordoi edhe pasi u konsultua me VAR-in, Tare vazhdoi të kontestonte edhe pas përfundimit të takimit.
Sfida ishte e nxehtë për të dyja ekipet pasi Spali lufton për mbijetesë dhe Lacio për Ligën e Kampionëve. Në momentin e 11-metërshit edhe Strakosha u ndëshkua me të verdhë nga gjyqtari për protesta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej