Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

5 të dyshuar me koronavirus, dezinfektohet Sanatoriumi

Nga Klodiana 0

5 persona të dyshuar me koronavirusin e ri në Shqipëri pas analizave të kryera në Institutin e Shëndetit Publik kanë rezultuar negative.

Kjo bëhet e ditur nga Ministria e Shëndetësisë pasi mesditën e të premtes mjekët e spitalit “Shefqet Ndroqi” në Tiranë dyshuan për tre persona të prekur me Covid 19.

Ata paraqsinin simptoma të ngjashmë me ato të koronavirusit të ri dhe kishin histori udhëtimi në vendet më përhapje të tij.

Mjekët e spitalit “Shefqet Ndroqi” i dërguan në shërbimin Infektiv në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” dhe nisën dezinfektimin e pavioneve të ish sanatoriumit.

Në mbledhjen e Task-Forcës ministrja e Shëndetësisë tregoi se 1.2 milion maska kirurgjikale shtesë kanë nisur të shpërndahen në qendra shëndetësore dhe spitale.

“Shqipëria nuk mund të jetë imune ndaj një rreziku evident siç është koronavirusi. Janë shpërndarë 1.3 milion maska dhe janë dhënë fondet e nevojshme”, u shpreh ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej