Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Më 5 qershor, Mali i Zi anëtarësohet në NATO

Nga Loneta 0

Mali i Zi, të enjten në Bruksel, mori pjesë për herë të parë në një takim të nivelit të lartë në Aleancën më të madhe në botë, atë të NATO-s.

Nga 5 qershori Mali i Zi, do të jetë edhe zyrtarisht anëtari i 29-të i Aleancës Veriatlantike. Ndërkohë, në Gjykatën Themelore të Podgoricës vazhdon procesi gjyqësor ndaj grupit të akuzuar për përgatitje të akteve terroriste dhe për grusht shtet në Mal të Zi, në ditën e zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej