Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Zbardhet kërkesa që PD do i çojë Gjykatës Kushtetuese

Nga Klodiana 0

gjykata-kushtetuese-655x356

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike që do ti dërgohet Gjykatës Kushtetuese për të treguar se ligji bie ndesh me Kushtetutën.

PD sqaron se ligji cënon parimin barazisë përpara ligjit ndërsa organet e “Vettingut”  vendosen nën mbikqyrjen e qeverisë.

Ankimimi pritet të dorëzohet sot në drekë në Gjykatë Kushtetuese.

Nga ana tjetër  theksohet se ligji dhunon parimin e sigurisë juridike.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>