Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Shpëtim Idrizi: Erdhi ora e bardhë për Çamërinë

Nga 27.al 0

Kryetari i PDIU, Shpetim Idrizi, duke votuar gjate zgjedhjeve per kryetarin e ri te Partise per Drejtesi Integrim dhe Unitet./r/n/r/nLeader of PDIU, Shpetim Idrizi, voting during the elections for the new leader of the Party for Justice, Integration and Unity.

Pas deklaratave të Komisionerit Johanes Hahn ka reaguar menjëherë nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Shpëtim Idrizi. Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka bërë deklaratën e mëposhtme:

Lajm i madh erdhi, ora e bardhë për Çamërinë dhe padrejtesitë shekullore sapo trokiti….

Komisioneri Hahn i kërkon zyrtarisht Greqinë të trajtojë Çështjen Çame në kuadër të agjendës së çështjeve të pazgjidhura mes dy vendeve.

Kam përsëritur pa u lodhur se Çështja Çame është aq afër sa ne punojmë çdo ditë.

Një punë e palodhur, sakrifica dhe dashuri për kauzën tonë të rikthimit të dinjitetit të popullsisë martire çame sot solli futjen zyrtare të çështjes ne agjendën zyrtare të BE.

Faleminderit te gjithëve. Fitorja jonë e rradhës. Ne nuk do harrojmë kurrë!!!”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>