Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

SHBA, numri i vrasjeve kalon kuotën e 700-të, hera e parë në 20 vjet

Nga Ejona 0

Në bilancin e fundit të viktimave nga përdorimi i armëve në Çikago të Shteteve të Bashkuara janë regjistruar 7 të vdekur dhe 20 të plagosur.

Mediat amerikane raportojnë se që nga fillimi i vitit, në Çikago janë regjistruar 745 vrasje, 56 për qind më shumë vrasje krahasuar me vitin e kaluar.

Është hera e parë në 20 vjet që numri i vrasjeve kalon kuotën 700 në vetëm 12 muaj. Ndërsa numri i personave të prekur nga përdorimi i armëve është ngjitur këtë vit me 47 për qind, në 4.252 njësi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej