Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ristani në Kuvend: Kam fakte që Paulin Sterkaj merret me trafik droge dhe prostitutash

Nga Ejona 0

ristani

 

Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani në seancën e sotme parlamentare ka akuzuar shefin e Komisariatit të Lezhës Paulin Sterkaj se merret me trafik droge dhe prostitutash. Ristani është shprehur se ka një dokument zyrtar ku në të citohet jo vetëm emri i shefit të Komisariatit por edhe të tjerë që Ristani nuk ka dashur ti përmend.

Arben Ristani: “ Unë kam një dokument zyrtar me firmë dhe vulë që i drejtohej kryeministrit të asaj kohe Ilir Meta dhe ministrit të Brendshëm. Sipas këtij dokumenti thuhet që shefi i Komisariatit të policisë së Lezhës Paulin Sterkaj, merrej me trafik droge dhe prostitutash. Po e citoj dhe sdua të lexoj emrat e tjerë por është me firmë e me vulë. Merrej me trafik droge dhe prostuticion, me dokument”.

Deputeti i PD tha se një  gjë të tillë e tregoi “për të ilustruar se cfarë ka mbledhur Aleanca e cila mori pushtetin duke rrëzuar Sali Berishën”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>