Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Reagon Peza: Prokuroria po më heton si gazetar, jo si deputet

Nga Loneta 0

Mbi vendimin e Prokurorisë për vendosjen e sekuestros preventive të pasurisë, deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza ka reaguar duke thënë se Prokuroria nuk ka asnjë provë për hetimet dhe se po hetohet paga e tij si gazetar dhe jo si deputet.

“Është provuar katërcipërisht se ka zero shtim të pasurisë time, përveç rrogës së deputetit nga momenti i shpalljes së kandidaturës time deri më sot. Kemi të bëjmë me një fakt të pakundërshtueshëm: Unë po hetohem si gazetar dhe jo si deputet. Kjo do të thotë se Prokuroria e Përgjithshme nuk ka asnjë problem me politikanin dhe deputetin Alfred Peza. Organi i hetimit është duke hetuar se si e ka vënë pasurinë një gazetar. Kjo është e paprecedentë” – ka deklaruar Peza.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej