Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Rama: Sali! Je lulëkuqja e fundit e varur në mur

Nga Klodiana 0

Ish-kryeministrit Berisha, teksa donte të ilustronte me lajme të mediave të huaja, problematikat me drogën, plehrat, e trafikun, Berisha ka lexuar disa tituj në italisht të disa gazetave italiane.

Por mënyra sesi ish-kryeministri lexon në gjuhën italiane dhe theksi i fjalëve që ai shqipton, ka shkaktuar të qeshura në sallë.

Kryeministri Edi Rama me tone  ironike i është përgjigjur deputetit Sali Berisha në lidhje me akuzat që ky i fundit kishte bërë në drejtim të tij.

Rama: “Sali, meriton një faleminderit sepse na hoqe mallin e Lulëkuqe mbi mure. Je lulëkuqja e fundit e varur mbi mur. Je varur më lart se ata të shkretët e jetimores që thoshin “il popoole italiano’. Rrofsh se na e bërë të lehtë ketë të enjte. Njerëzit që kanë akoma nge që merren me ty përveç nesh që e kemi detyrë të dëgjojmë ditë të enjte, se ditë tjetër nuk merremi”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej