Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Rama për 104-vjetorin e pavarësisë: Rrofshin shqiptarët!

Nga Rexhina Biba 0

Kryeministri Edi Rama uron 104-vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

Nëpërmjet një postimi në Faceebok kreu i ekzekutivit shprehu mirënjohjen e tij për Ismail Qemalin dhe etërit e tjerë themelues të shtetit shqiptar.

“GËZUAR DITËN E PAVARËSISË!  

Mirënjohje përjetë Ismail Qemalit dhe të gjithë etërve themelues të shtetit shqiptar! Rroftë Shqipëria dhe rrofshin shqiptarët kudo ku jetojnë!” 

Me rastin e kësaj feste, në të gjithë vendin janë parashikuar disa aktivitete.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej