Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Rama inspekton punimet e projektit të skemës së ujitjes në Divjakë

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama tha se Divjaka është zgjedhur për këtë projket si një ndër zonat më intensive bujqësore dhe më pas do të shtrihet në të gjithë vendin.

Rama ka inspektuar sot punimet për skemën e re të ujitjes në Bashkinë e Divjakës.

Kryetari i bashkisë Divjake Fredi Kokoneshi e ka njohur kryeministrin me parametrat teknike të ujëmblëdhësit të Divjakës nga i cili në përfundim të projektit do  të garantojë ujë në çdo ngastër toke.

Ky ujëmbledhës siguron  ujitjen e të gjithë fushës së Divjakës deri në pikën me të largët, Karavastasë si një ndër zonat bujqësore më intensive të vendit.

Rama shoqërohej nga ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni, deputeti Erjon Braçe dhe kryebashkiaku Fredi Kokneshi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej