- Advertisement -

TAG

Eglantina Gjermeni

Të larguarit e Ramës/ Tahiri vodhi mandatin e PDIU, por ministër s’e bën njeri

Janë gjashtë ministra të mandatit të kaluar që kryesocialisti Rama nuk i ka përfshirë në kabinetin e ri qeveritar. Saimir Tahiri, një prej më të...

Pasuritë e ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Portali Open Spending Albania ka vijuar publikimin e pasurive të ministreve dhe ish ministreve të kabinetit qeveritar të kryeministrit Rama. Pas pasurisë së Lindita...

70 mijë të pastrehë harrohen nga parlamenti, nuk votohet projektligji

Ministria e Zhvillimit Urban, Eglantina  Gjermeni braktis të pastrehët, iu kishte premtuar miratimin e projektligjit në këtë legjislaturë Një sërë rekomandimesh të Avokatit të Popullit,...

Shtesat në pallate/ Gjermeni: Asnjë nuk do mbetet pa hipotekë

Ministria e Zhvillimit Urban dhe ALUIZNI Eglantina Gjermeni tha se  pallatet me probleme, aty ku pronarët e firmave të ndërtimit i kanë braktisur godinat...

Lejet e ndërtimit mund të shtyhen më shumë se një herë

Ministrja e Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni ka deklaruar se lejet e ndërtimit do të shtyhen më shumë se një herë dhe procedurat për to...

Fier/ Gjermeni: Do të mbështesim 33 projekte të reja në të gjithë Shqipërinë

  Gjatë inspektimit të punimet në qytetin e Fierit, Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni pohoi se larmia e projekteve është shumë e gjerë dhe...

Plani vendore i 11 bashkive, Gjermeni: S’ka më zapto tokë e ndërto ç’të duash

Ministrja e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni tha se Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar planet e përgjithshme vendore të 11 bashkive të financuara nga qeveria, për...

Rama inspekton punimet e projektit të skemës së ujitjes në Divjakë

Kryeministri Edi Rama tha se Divjaka është zgjedhur për këtë projket si një ndër zonat më intensive bujqësore dhe më pas do të shtrihet...

VKM, miratohet vendimi për legalizimin e shtesave pa leje, përfitojnë rreth 30 mijë familje

Rreth 1320 pallate do të përfitojnë lejet e legalizimit për shtesat anësore ose në lartësi  të cilat janë ndërtuar pa leje nga ndërtuesit e...

U njihet pronësia 400 familjeve të shpronësuara për Bovillën

Nga ndryshimet në ligjin për programet sociale, njoftohet se do tu njihet pronësia për pronat e tyre 400 familjeve të shpronësuara në vitin 1994 nga ndërtimi...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -