Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama: Fremerëve do të mundësohen kredi me interes zero

Nga Skenderi 0

ramaa

Kryeministri Edi Rama tha sot se fremerëve do të mundësohen kredi me interesa të ultë nga bankat madje edhe me interes zero.

Gjatë takimit që zhvilloi pasditen e sotme me fermerët e fshatit Strumë në Roskovec,  Rama u shpreh se qeveria ka arritur financimin për 60 projekte në kuadër të programit të bujqësisë.

Gjithashtu Kryeministri tha se bashkinë do të asistojnë në realizimin e këtyre projekteve.

Rama:

“Bashkitë do të bëjnë asistencë për të realizuar këto projekte, bashkë me qeverinë do t’i çojnë këto aplikime drejt bankave dhe sipas skemave mund të merren kredi me 0 interes ose edhe të buta. Është e gjitha një risi, e cila varet nga qeveria, por edhe nga ju”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>