Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Rama Bashës: Lulzim zhblloko Vetingun

Nga Skenderi 0

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje Kryetarit të opozitë Lulzim Basha që të zhbllokojë Vettingun.

Nëpërmjet një statusi në rrejetin social Facebook, Rama gjitashtu i tha Bashës që të mos kapte skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë, por të lexonte rekomandimin e qartë të BE-së.

Ky reagim i Kryeministrit erdhi pak minuta pasi kryetari i PD-së Lulzim Basha zhvilloi një takim me krerët e PD-së në rrethe ku tha se bota dhe Europa po jep alarmin për drogën dhe krimin në Shqipëri.

Rama në Facebook: “Lulzim, mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë, po lexo rekomandimin e qartë të BE-së dhe zhblloko Vetingun!”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej