Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Rama: Basha rihapi kapakun e kazanit të shpifjeve për drogën

Nga Skenderi 0

rammaaa

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha lidhur me raportin e përbashkët të Guardia di Finanza dhe Policisë së Shtetit.  Kreu i Qeverisë, akuzat e bëra nga Lulzim Basha  i cilëson si “rihapje të kapakut të shpifjeve për drogën”.

Rama në facebook: “LB nuk tha pse s’i votoi ligjet e drejtësisë, po rihapi menjëherë kapakun e shpifjeve për drogën sapo Guardia di Finanza e mbylli atë kazan!”

Krye demokrat Basha hodhi poshtë të dhënat e raportit të Guardia di Finanza dhe Policisë së Shtetit, duke u shprehur se kultivohet më shumë kanabis nga sa raportohet, dhe theksoi se sipërfaqet me drogë në vend janë pesëfishuar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>