Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Rama: Basha rihapi kapakun e kazanit të shpifjeve për drogën

Nga Skenderi 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha lidhur me raportin e përbashkët të Guardia di Finanza dhe Policisë së Shtetit.  Kreu i Qeverisë, akuzat e bëra nga Lulzim Basha  i cilëson si “rihapje të kapakut të shpifjeve për drogën”.

Rama në facebook: “LB nuk tha pse s’i votoi ligjet e drejtësisë, po rihapi menjëherë kapakun e shpifjeve për drogën sapo Guardia di Finanza e mbylli atë kazan!”

Krye demokrat Basha hodhi poshtë të dhënat e raportit të Guardia di Finanza dhe Policisë së Shtetit, duke u shprehur se kultivohet më shumë kanabis nga sa raportohet, dhe theksoi se sipërfaqet me drogë në vend janë pesëfishuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej