Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Pse nuk reagoi askush për dhunën e Gjanës ndaj një gruaje?

Nga Media 0

Jemin Gjana dhunon verbalisht dhe tenton të godasë sekretaren.”

Ishte ky titulli i lajmit të bujshëm që mediat publikuan gjatë natës së mbrëmshme.

Sot, pritej që oraganizata grash të revoltoheshin, por pllakosi heshtja.

Duket sikur vdekja është garancia e vetme që të të mbrojnë publikisht.

Pavarësisht tensioneve të parashikueshme politike, duke ju referuar gjendjes në të cilën gjendet Partia Demokartike, cilido lloj i dhunës mbetet i pajustifikueshëm.

Edhe pse kundërshtare politike, me mendime e ide të kundërta, Valbona Mezini mbetet një grua që u dhunua verbalisht prej një burri, i cili tentoi ta godasë, siç po thonë.

Kur në ambiente që diskutojnë njerëz që nesër pretendojnë të marrin pushtetin dhuna është aty, e patrembur, ç’mund të ndodhë në skajet e largëta, ku as zhurma e dhjetëra plumbave s’i bie në vesh askujt?

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej