Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Prokuroria kërkon 10 mln lekë gjobë për biznesmenin Rezart Taçi

Nga Rexhina Biba 0

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me 10 milionë lekë të reja gjobë ndaj biznesmenit të hidrokarbureve Rezart Taçi.

Ky i fundit akuzohet nga prokuroria për mospagim të taksave dhe tatimeve, gjatë kohës që ka qenë administrator i ARMO-s për katër vite.

Sipas organit të akuzës, Taçi ka shmangur pagimin e taksave dhe detyrimeve në vlerën e rreth 6 milionë eurove. Për këtë arsye, atij i janë skeustruar një sërë pronash të luajtshme dhe të paluajtshme, si dhe llogari bankare.

Procesi i gjykimit ndaj Rezart Taçit është zhvilluar në mungesë të tij, pasi që nga muaji maj i këtij viti Taçi është i ndaluar në Zvicër, ku akuzohet nga autoritetet vendase për akuzat e mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej