Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Partizani fiton me përmbysje 3 pikët e para

Nga Klodiana 0

Është mbyllur me fitoren e miqve sfida mes Teutës dhe Partizanit. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark këtë javë ka arritur të fitojë 1-2 në transfertë ndaj Teutës vendase.

Trashi është autori i golit të parë këtë sezon për Partizanit, duke barazuar një minutë para fundit të pjesës së parë golin e shënuar nga Dosti në minutën e 17.

Ndërkohë në pjesën e dytë, Teuta pati sërish mundësi të kalonte në avantazh, por Nika gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Atë që nuk mundi ta bënte lojtari durrsak e realizoi Sukaj i Partizanit, që ktheu në gol një penallti në minutën e 78. Ndërkohë, Shehaj i Teutës u largua me kartonin e kuq.

Tre minuta para fundit, Teuta mbeti me 9 lojtarë, pasi u ndëshkua edhe Anel Dedic, i cili goditi Kalarin e Partizanit.

Me këtë tre pikësh, Partizani i lë vendin e fundit Lushnjes dhe ngjitet në kuotën e 5 pikëve. Ndërkohë, Skënderbeu vazhdon ecurinë pozitive në Superiore, ku edhe pse me vështirësi arriti të merrte tre pikët ndaj Laçit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej