Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ngjela paralajmëron ministrin Xhafaj: Duan të të eliminojnë, është i përfshirë edhe Rama

Nga Media 0

I ftuar në emisionin “360 Gradë”, avokati Spartak Ngjela është shprehur se të gjitha akuzat që ngrihen ndaj Fatmir Xhafajt synojnë eliminimin e tij.Ai tha se brenda këtij ‘organizimi’ është i përfshirë edhe kryeministri Edi Rama i cili ka qenë gjithmonë kundër ministrit të Brendshëm.

Krimi dhe koha janë të lidhur në mënyrë shumë strikte. “Babalja” ka dalë pasi i kishte dalë rruga për të shkuar në Itali. Vendimi për të shkuar në Itali ka qenë më përpara. Dhe këta i thanë mos e ço në Itali se ka dalë “Babalja. Mua nuk më intereson fare, i kanë organet e specializuara. E kanë filluar që me SHIK-un. Ka kohë që kanë filluar për të eliminuar Xhafën. Por problemi ka marrë ngjyrime politike. Analiza politike fillon me një shkak pa të cilin. Është frika e ish-liderëve të PD-së nga frika nga drejtësi. Frika kërkon gjëra anësore. Kuptohet që ka qenë edhe Rama se është kundër ministrit të Brendshëm. I ka kërkuar disa herë dorëheqjen”, tha ai.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej