Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Ndeshja Shqipëri-Izrael/ Elbasani gati për shtet rrethim (video)

Nga Skenderi 0

Forca të shumta policie janë nisur në drejtim të Elbasanit, për mbarëvajtjen e sigurisë në ndjeshjen që do të zhvillohet sot mes Shqipërisë dhe Izraelit në Elbasan Arena. Në video shihet qartë autokolona e policisë me mjetet e saj më të rënda, e nisur drejt Elbasanit për të bërë “shtet rrethimin e qytetit”.

Një ditë më parë policia bëri me dije se rreth 2 000 efektivë  do të angazhohen për të garantuar rendin dhe sigurinë gjatë  ndeshjes.

Sipas saj do të angazhohet reparti Special RENEA, F.N.SH-të, Drejtoria e Policisë Rrugore, Drejtoria e Antiterrorit, Forca e Posaçme Operacionale si dhe Drejtoritë Vendore të Policisë në Qarqe.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej