- Advertisement -

TAG

Elbasan

Makina e policisë përplaset keq me golfin, ”mister” fajtori

Makina e policisë është përfshirë në një aksident gjatë ditës së sotme në Elbasan, pranë ish-parkut të mallrave. Mjeti i policisë është përplasur me një...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Elbasan/ Kamionçina përplas fëmijën 12-vjeçar, tek kthesa e Krastës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Elbasan, tek kthesa e Krastës. Mësohet një kamionçinë ka përplasur një fëmijë rreth 12-vjeç. I mituri është transportuar...

Shoferët “fluturojnë” në rrugën Tiranë – Elbasan, arrestohen në flagrancë 11 drejtues mjetesh, gjobiten mbi 2000 të tjerë

Edhe pas aksidenteve fatale që kanë ndodhur kohët e fundit dhe paralajmërimeve të policisë, sërish shoferët në Shqipëri vijojnë të mos respektojnë rregullat e...

Përfshihet nga flakët një banesë pranë konviktit në Elbasan

Një banesë pranë konviktit të Elbasanit është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Mësohet se në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë dhe ato...

Plagosi me thikë 29-vjeçaren, arrestohet 17-vjeçari në Elbasan

Policia në Elbasan ka arrestuar tre persona për vepra të ndryshme penale. Mësohet se në pranga është vënë një 17-vjeçari pasi gjatë një konflikti...

Aksidenti në Elbasan/ Kush është pasagjerja që humbi jetën pas hedhjes nga autobusi (Film)

Një aksident më pasojë vdekje u regjistrua mbrëmjen e të premtes në Elbasan. Abcnews.al sjell pamjet nga vendi i ngjarjes. Mësohet se pasagjerja që humbi...

Aksidenti me vdekje në Elbasan, arrestohet shoferi

Policia e Elbasanit ka arrestuar shoferin e autobusit që u aksidentua mbrëmjen e djeshme në Elbasan. Sipas policisë drejtuesi i autobusit 49-vjeçari D.P ka kryer...

Procedurat për shkarkimin e tij, Meta: Nuk ekziston asnjë lutje, Kuvendi prej dy vitesh është anti-Kushtetues

Presidenti Ilir Meta nga Manastiri i “Shën Joan Vladimirit” në Shijon, Elbasan, ka reaguar lidhur me procedurat e nisura në Kuvend për shkarkimin  e...

Nga plagosje me thikë tek shitja e kokainës, pranga 6 personave në Elbasan

Policia e Elbasanit ka arrestuar 6 persona për shkak se akuzohen për vepra të ndryshme penale. Dy prej të arrestuarve janë A. B., 25 vjeç...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -