Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Ndahet nga jeta këngëtari Leonard Cohen

Nga Skenderi 0

“Hallelujah” është një nga këngët e famshme të këngëtarit Leonard Cohen i cili u nda nga jeta ditën e sotme në moshën 82 vjeçare.  Me zërin e tij ai frymëzoi prej 6 dekadash miliona njerëz në mbarë botën.

Albumin  i tij i parë “Song of Leonard Cohen” u publikua në vitin 1967. Këngëtari dhe poeti  Leonard Cohen  lindi në Montreal, Kanada në vitin 1935.

Ai u detyrua të niste një tur koncertesh dekandën e fundit pasi zbuloi se nga fondi i tij i pensionit mungonim 5 milionë dollarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej