- Advertisement -

TAG

kengetari

Koronavirusi/ Këngëtari shqiptar bën thirrje nga spitali: Nuk e besoja, por tani e pësova vetë

Këngëtari i njohur shqiptar, Valton Krasniqi ka qenë një nga ata që nuk e besonte shumë praninë e virusit COVID-19. Por, së fundmi këngëtari ka...

Koronavirusi i merr jetën këngëtarit të njohur, postimi prekës i djalit: I lutem Zotit të takohemi (film)

Këngëtari i njohur amerikan, Bruce Williamson ka ndërruar jetë në moshën 50-vjecare pasi ka humbur betejën me koronavirusin. Lajmin e konfirmoi vetë djali i...

Humb jetën nga COVID-19 këngëtari i famshëm, “Kisha vetëm 2 minuta për t’i thënë lamtumirë”

Këngëtari dhe shkrimtari i hitit të famshem “I Love Rock N Roll”, Alan Merrill, ka ndërruar jetë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur...

Reagon Aleksandër Gjoka: Festivali i RTSH s’më pëlqeu, asnjë gjë transparente

Festivali i RTSH këtë vit ndryshe nga vitet e tjera u përfol shumë si nga mënyra e organizimit ashtu edhe nga ndarja e çmimeve...

Aurela Gaçe, mesazh “legjendës” pas daljes nga qelia

Nuk kishte si të mungonte një foto dhe një mesazh i Aurela Gaçes, pas arrestimit të Aleksandër Gjokës dhe lirimit të tij nga qelia,...

Fotoja nudo që bëri xhiron e rrjetit/ Ramosaj: Jam pa komplekse, madje në atë moment rrethohesha nga njerëz të tjerë

Muaj më parë një foto nudo e këngëtarit të njohur Alban Ramosajt bëri xhiron nëper rrjetet sociale, gjë për të cilën ai nuk kishte...

Bob Dylan thyen heshtjen, pranon çmimin Nobel

Bob Dylan ka vendosur që pas 5 muajsh të pranojë Çmimin Nobel për Letërsinë. Profesoreshë Sara Danius, sekretare e përhershme e Akademisë Suedeze, përgjegjëse...

Tefta Radi: Të lutemi të gjithë për shërimin e Françeskut (film)

Tefta Radi, bashkëshortja e kantautorit Françesk Radi shprehet mes lotësh se gjendja e bashkëshortit të saj është e rënduar. Në një video të publikuar në...

Kantautori Françesk Radi pëson hemoragji cerebrale. Tefta Radi apel për kurim jashtë vendit

Këngëtari dhe kantautori i njohur Françesk Radi është shtruar në gjendje të rëndë në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza", pasi ka pësur hemoragji cerebrale. Ai...

“Erdhi Dita” për Vlashent Satën

Këngëtari Vlashent Sata, i njohur për zërin dhe timbrikën e veçantë,  kësaj here vjen për publikun shqiptar dhe jo vetëm me këngën e tij...

Latest news

Procedohet nga policia, Shpëtim Idrizi nga komisariati nr.1: Të arrestuarit janë ndarë në disa komisariate (film)

Lidhur me procedimin dhe arrestimet e mbështetësve të PDIU në protestë që janë bërë nga policia e shtetit, ka reaguar kreu i PDIU Shpëtim...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...
- Advertisement -