Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Nabila, 5-vjeçarja që lyen këpucët në rrugë për të ndihmuar familjen (film)

Nga Media 0

Për një arsye apo një tjetër, mos vallë e keni nisur me pesimizëm këtë të martë plot diell? Nëse kjo ka ndodhur u sugjerojmë t’i hidhni një sy kësaj videoje.

Nabila ëshët vetëm 5 vjeç. Shenjat e varfërisë dhe luftës në Afganistan nuk e kanë kursyer fëmijërinë e kësaj vogëlushje.

Ajo, ditë për ditë zë një skaj të trotuarit në Kabul dhe lyën këpucët e kalimtarëve. Për të ndihmuar familjen Nabila nuk lyp, nuk ia zgjat askujt dorën, ajo punon me ndërshmëri që ta mertiojë atë që fiton…

Nabila, një 5-vjeçare, lyen këpucët në Kabul, Afganistan për të ndihmuar familjen e saj me të ardhura.

Posted by VOA – Zëri i Amerikës on Monday, October 16, 2017

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej