- Advertisement -

TAG

Kabul

Të paktën tetë të vrarë nga një sulm me bombë në Kabul

Ministria e Brendshme e Afganistanit thotë se një makinë-bombë ka vrarë paktën tetë persona dhe ka plagosur dhjetëra të tjerë në Kabul. Shpërthimi që ndodhi...

Sulm kamikaz në Kabul, së paku 30 viktima

Së paku 30 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një sulmi kamikaz në Kabul. Sulmi kamikaz ndodhi në një qendër regjistrimi votuesish në kryeqytetin...

Sulm terrorist në Afganistan, bomba u merr jetën 95 personave, 185 plagosen

Një sulm terrorist u ka marrë jetën së paku 95 personave, ndërsa 185 të tjerë kanë mbetur të plagosur në qendër të kryeqytetit të Afganistanit,...

Kabul/ Sulm terrorist në një hotel ndërkombëtar, 15 të vdekur

Një sulm terrorist ka ndodhur këtë mbrëmje në një hotel me turistë ndërkombëtar në Kabul. Mediat raportojnë se deri më tani nga atentati në hotel...

Sulmohet televizioni në Kabul, merren peng gazetarët: Ka viktima e të plagosur

Një televizion lokal në Kabul është sulmuar nga persona të armatosur ku raportohet të kenë vrarë disa persona e mjaft të tjerë janë plagosur. Mësohet se...

Nabila, 5-vjeçarja që lyen këpucët në rrugë për të ndihmuar familjen (film)

Për një arsye apo një tjetër, mos vallë e keni nisur me pesimizëm këtë të martë plot diell? Nëse kjo ka ndodhur u sugjerojmë...

Kabul/ Sulm kamikaz në xhami gjatë namazit, 28 të vdekur

Një sulm terrorist ka ndodhur në një xhami në kryeqytetin afgan, Kabul, ku 28 persona kanë humbur jetën duke përfshirë këtu gra dhe fëmijë. BBC...

Kabul/ Shpërthen një makinë bombë, 24 të vdekur dhe 42 të plagosur

24 persona kanë humbur jetën, ndërsa 42 të tjerë kanë mbetur të plagosur në Kabul, pas një sulmi me bombë që kishte si objektiv...

Kabul/ Sulm terrorist në funeral, 18 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 18 persona kanë gjetur vdekjen dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Kabul të Afganistanit si pasojë e tre shpërthimeve teroriste gjatë...

Shpërthim pranë ambasadave në Kabul/ 80 viktima, 100 të plagosur

Një autobombë e cila ka shpërthyer në kryeqytetin afgan, Kabul, ka shkaktuar të paktën 80 viktima dhe 100 të plagosur. Zyrtarët afganë presin që...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...
- Advertisement -