Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Minoritarët grekë po lëvizin piramidat në kufirin Shqipëri – Greqi (foto fakt në brendësi)

Nga 27.al 0

Nga Arben Llalla

Filloi lëvizja e Gurit të kufirit greko-shqiptar.

Disa minoritarë grekë, të cilët i përkasin organizatave irridentiste kanë lëvizur piramidat e kufirit greko-shqiptar.

Në foto është ish-kryetari i organizatës “OMONIA”, Leonidhas Pappas, duke lëvizur gurin e shenjës së kufirit shqiptar.

Fotoja është bërë më 12 shtator 2018.

Çfarë bëjnë institucionet e shtetit shqiptar?

Para disa ditësh Nikos Kotzias deklaroi gjatë një vizite në Norvegji se do ketë ndryshim të kufirit greko-shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej