- Advertisement -

TAG

piramidat

Zbulohet atentati me snajper ndaj Janullatosit në Shqipëri: E shpëtoi xhami antiplumb!

Kryepeshkopi Anastas Janullatos gjendet prej ditësh në Greqi ku po kurohet për COVID-19. Mediat greke zbulojnë se gjendja e tij është stabilizuar dhe jashtë rrezikut për jetën. Dërgimi...

Piramidat e Siçilisë, trashëgimi e popullit të detërave – pellazgëve

shkruan Fahri Xharra Siçilia, ishulli më i madh i Mesdheut (26 000 kilometra katrorë), ishte udhëkryqi i madh i shumë qytetërimeve që dëshmon për praninë...

Minoritarët grekë po lëvizin piramidat në kufirin Shqipëri – Greqi (foto fakt në brendësi)

Nga Arben Llalla Filloi lëvizja e Gurit të kufirit greko-shqiptar. Disa minoritarë grekë, të cilët i përkasin organizatave irridentiste kanë lëvizur piramidat e kufirit greko-shqiptar. Në foto...

Vasili: Rama po sjell piramidat si në ’97-n

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzon kreun e qeverisë se ka prishur një kontratë me vlerën 2 miliardë...

Raportet “sekrete” dhe një histori me Kokëdhimën

Nga Mero Baze Kam pas një kërshëri të fortë, për faktin pse u “mërzit” Kokëdhima me Edi Ramën. Koço Kokëdhimën e kam sulmuar qysh ditën...

Karikaturat e provokacioneve të luftës qytetare greke të 1948-1949

Nga Arben Llalla Greqia pas mbarimit të Luftë së Dytë Botërore u përfshi nga një luftë qytetare në vitet 1946-1949, midis forcave të majta që...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -