Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Meta valle në Korçë: Nga të kemi ty o trim, me opingë e pi rakinë (Film)

Nga Media 0

Në aktivitetet e tij publike duket sikur çdo herë e më shumë, Presidenti Meta i largohet politikës.Gjatë një vizite në Korçë mbrëmjen e djeshme ai ka shkuar pranë një restoranti ku ishte organizuar një ambjent festiv.

Meta, i cili shoqërohej nag deputeti demokrat Klevis Balliu, nuk i ka rrezistuar dot muzikës popullore ku është çuar të kërcejë nën ritmet e këngës “Korba Ceco” që nis me vargjet e njohura:

Do të hedh një valle nure
me opinga prej lekure,
fustanella palë-palë,
si ata burrat e parë.

Pas djegies së katedrales në KorçëPresidenti i Republikës e ka kallur vallen edhe në Pogradec,nën shoqërinë e koalicionit opozitar Fari dhe Klevis Balliu 😂😂😂Nën tigujt e zakonit mokrar e pijmë rakinë me opingë 😅Qëllimi i festës,deklarata huq e D.Lu për peshqit e mëdhenj në Janar 😅 P.s: Perfundimi,rropatje për popullin 😒

Posted by Artin Halili on Sunday, January 7, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej