Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kreu i ri i KQZ/ Majko: Komisioni i Ligjeve po shqyrton kandidatët, vlerësoj Lefterije Luzin dhe Denar Bibën

Nga Ejona 0

 

Deputeti socialist Pandeli Majko në lidhje me ecurinë e proçesit për zgjedhjen e kryetarit të ri të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ka thënë se tashmë Komisioni i Ligjeve po shqyrton dokumentacionin e dorëzuar nga kanidatët.

Majko është shprehur se do të ketë intervista publike për të gjithë ata që kanë aplikuar për këtë post, dhe pas tyre do të bëhen eleminimet përkatëse dhe kandidatët që kalojnë këtë fazë do të vazhdojnë më tej me proçesin. “Denar Biba dhe Lefterije Luzi meritojnë vlerësim”-shprehet deputeti.

Lidhur me ecurinë e reformës në drejtësi deputeti socialist shtoi se :“Jemi të gatshëm të votojmë të enjten, nqs biem dakord.”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej