Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Kontrabandë ilaçesh drejt Norvegjisë, ndalohen në port bashkëshortët Gashi

Nga Ejona 0

 

Policia ka goditur një rast kontrabande të ilaçeve nga Shqipëria në drejtim të Norvegjisë.

Sipas policisë, shtetasi Arsim Gashi dhe bashkëshortja e tij, me nënshtetësi norvegjeze dhe me origjinë nga Shqipëria, janë paraqitur mbrëmjen e shkuar në pikën e kalimit kufitar në port me destinacion përfundimtar Norvegjinë.

Pas kontrollit në automjetin e bashkëshortëve Gashi është gjetur një sasi e e konsiderueshme ilaçesh të llojit Apaurin Diazepam në total 3 030 tableta, 45.450 kokrra.

Policia arrestoi shtetasin Arsim Gashi, 43-vjeç, ndërsa bashkëshortja e tij po ndiqet në gjendje të lirë.

il illlllll illlllllll illllllllllllllllll

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej