Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kontrabandë ilaçesh drejt Norvegjisë, ndalohen në port bashkëshortët Gashi

Nga Ejona 0

illl

 

Policia ka goditur një rast kontrabande të ilaçeve nga Shqipëria në drejtim të Norvegjisë.

Sipas policisë, shtetasi Arsim Gashi dhe bashkëshortja e tij, me nënshtetësi norvegjeze dhe me origjinë nga Shqipëria, janë paraqitur mbrëmjen e shkuar në pikën e kalimit kufitar në port me destinacion përfundimtar Norvegjinë.

Pas kontrollit në automjetin e bashkëshortëve Gashi është gjetur një sasi e e konsiderueshme ilaçesh të llojit Apaurin Diazepam në total 3 030 tableta, 45.450 kokrra.

Policia arrestoi shtetasin Arsim Gashi, 43-vjeç, ndërsa bashkëshortja e tij po ndiqet në gjendje të lirë.

il illlllll illlllllll illllllllllllllllll

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>