Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

“Komunikimi i javës”/ Rama flet për përzgjedhjen e maturantëve

Nga Rexhina Biba 0

 

 

Kryeministri Edi Rama, komunimikim javor për këtë të dielë ka vendosur ta fokusojë tek problematika që patën maturantët në fazën e parë të regjistrimit në Universitet.

Për Ramën e gjithë zhurma dhe konfuzioni u orkestrua nga opozita për qëllime të saj politike. Fajtore në këtë mes gjen dhe median, kryesisht atë online, që sipas Ramës u bë pjesë e manipulimit me ose pa dashje.

Duke e cilësuar një sukses mbylljen e fazës së parë të pranimit në Universitete, Kryeministri thotë se Universitetet publike kanë edhe 19 500 kuota të lira në dispozicion të maturantëve për fazën e dytë.

KOMUNIKIMI I JAVËS

Posted by Edi Rama on Sunday, September 25, 2016

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej