Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

KE propozon hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE

Nga Rexhina Biba 0

Komiteti për Stabilizim dhe Asociim i propozon Komisionit Europian hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Komiteti ka mbështetur miratimin e ligjeve që përbëjnë Reformën në Drejtësi në Shqipëri si edhe inkurajon implementimin e saj duke mbështetur vendin në ritmin pozitiv të reformave që ka ndërmarrë, raporton Albeu.com.

Pas këtij propozimi, duhet që Komisioni Europian të japë miratimin në mënyrë që të hapen negociatat për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian

/albeu.com/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej