Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kapet gomonia me 1 ton hashash, në pranga 2 shqiptarë

Nga Skenderi 0

Policia Italiane në bashkëpunim  me policinë shqiptare ka kapur një gomone  me 1 ton lëndë narkotike e llojit  kanabis sativa. Në prangat e policisë kanë rënë dy shtetas shqiptarë.

Gomonia, rreth 8 metra e gjatë, drejtohej nga dy shqiptarët me inicialet A.Dh. vjeç 51 dhe E. A. vjeç 25, të cilët u ndaluan dhe u arrestuan nga Reparti Operativ Aerodetar i “Guardia di Finanza” i Barit me mbështetjen e një  avioni të agjencisë  europiane për sigurimin e kufijve “Frontex”, e cila ishte sinjalizuar nga policia shqiptare.

Po vijonë hetimet si nga pala italiane dhe ajo shqiptare për zbullimin dhe kapjen e autorëve të tjerë të përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej