Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Ju prezantojmë me lëngun e mrekullive

Nga Rexhina Biba 0

 

Një përzjerje e lëngu të freskët të panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë.  Kjo për arsye të vlerave të shumta ushqyese që mbart.
Përfitimet shëndetësore janë të shumta. Ky lëng ndihmon në parandalimin e zhvillimit të qelizave kancerogjene, lufton radikalet e lira në trup, parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave. Trajton ulçerën e stomakut dhe nxit sistemin imunitar si dhe përmirëson shikimin, eleminon sytë e kuq nga lodhja.
Gjithashtu, përmes këtij lëngu kurohen infeksionet e fytit, përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë. Eshtë e këshillueshme të përdoret nga  anemikët. Një ndihmë të madhe u jep edhe personave që kane probleme me pagjumësine duke iu ndihmuar të flini. Duhet të konsumoni këtë leng të freskët çdo mëngjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej