Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ju prezantojmë me lëngun e mrekullive

Nga Rexhina Biba 0

lend

 

Një përzjerje e lëngu të freskët të panxharit, mollës dhe karrotave është konsideruar si lëngu i jetës që në kohët e lashta në Kinë.  Kjo për arsye të vlerave të shumta ushqyese që mbart.
Përfitimet shëndetësore janë të shumta. Ky lëng ndihmon në parandalimin e zhvillimit të qelizave kancerogjene, lufton radikalet e lira në trup, parandalon sëmundjet e mëlçisë, pankreasit, veshkave. Trajton ulçerën e stomakut dhe nxit sistemin imunitar si dhe përmirëson shikimin, eleminon sytë e kuq nga lodhja.
Gjithashtu, përmes këtij lëngu kurohen infeksionet e fytit, përshpejton metabolizmin dhe ju ndihmon të bini në peshë. Eshtë e këshillueshme të përdoret nga  anemikët. Një ndihmë të madhe u jep edhe personave që kane probleme me pagjumësine duke iu ndihmuar të flini. Duhet të konsumoni këtë leng të freskët çdo mëngjes.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>