Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Gumenicë/ Sekuestrohen 70 thasë me kanabis

Nga Skenderi 0

Një sasi prej 382 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa u sekuestrua mbrëmjen e djeshme  në Portin e Gumenicës.

Sipas policisë greke, lënda narkotike ishte ngarkuar në një kamion që po transportonte pleh kimik dhe ishte ndarë në 70 thasë. Kamioni u  kontrollua pak përpara nisjes së tij me traget drejt Italisë

Drejtuesi i kamionit, një 41-vjeçar grek me origjinë shqiptare, i cili u arrestua prej agjentëve, deklaroi se ngarkesa e lëndës narkotike ishte vendosur në kamion në zonën e Janinës, e do të dërgohej me shumë gjasa në Holandë ose Gjermani.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej