Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fotot e grekëve pasi pushtuan Korçën në vitin 1941

Nga Arben Llalla 0

Janë fotografi, ku tregohen ushtarët grekë pasi pushtuan Korçën. Ata kanë marë poza edhe para statujës së patriotit shqiptar, Themistokli Gërmjenji dhe Ushtarit të Panjohur.

Fotot janë bërë në shkurt të vitit 1941.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej