Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Fotot e grekëve pasi pushtuan Korçën në vitin 1941

Nga Arben Llalla 0

Janë fotografi, ku tregohen ushtarët grekë pasi pushtuan Korçën. Ata kanë marë poza edhe para statujës së patriotit shqiptar, Themistokli Gërmjenji dhe Ushtarit të Panjohur.

Fotot janë bërë në shkurt të vitit 1941.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej