Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Fier/ Rama me fermerët: Përfitoni me projkete nga Fondi i Garancisë

Nga Rexhina Biba 0

rama
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar disa takime me banorët e Fierit dhe me fermerët në Vajkal.
Sipas kryeministrit, iniciativat më të mëdha të qeverisë për rimëkëmbjen e fshatit dhe buqësisë janë programi për ujitjen dhe kullimin, Fondi Kombëtarë i Garancisë dhe titujt e pronësisë buqësore.
Rama bashkëbisedoi me fermerët në Vajkal të Fierit, të cilët i ka inkurajuar që në bashkëpunim me bashkitë, të hartojnë projekte për të përfituar nga Fondi i Garancisë në bujqësi.
Gjithashtu në Fier kryeministri ka bashkëbiseduar me maturantë, si dhe ka parë nga afër punimet për disa projekte infrastrukturore.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>