Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Emigrantët dhe Afrika!

Nga 27-shi 0

Nga Dritan Kaba

Emigrantët dhe Afrika!
Globalistët VS Sovranistët!
Dikur i merrnin me zor nga Afrika për t’i kthyer në skllevër.
Sot, pasi mesuan rrugen, paguajne para tek skafistet per te ardhur ne Evrope dhe per t’u kthyer ne skllever me deshire.
Skllever moderne, se po perdoren jo vetem si krah i lire pune, por edhe per interesat politike te globalisteve.
E gjitha kjo per te shperbere kombet!
Nje popullesi pa identitet kombetar i ka te gjitha gjasat te jete i nenshtruar lehtesisht!
Njesoj si dikur ne perandorite e Romes, Bizantit apo Osmane. Heqja e identitetit, kombet i kthen ne turma te manipuluara lehtesisht dhe te nenshtruara teresisht.
Asnjehere ne histori turmat nuk kane pasur sukses edhe kur kane reaguar si te tilla. Kryengritja e fundit e tille ka qene ajo e Spartakut, qe dihet si perfundoi dhe jetezgjatja e saj ishte vetem tre vite. Ndersa levizjet kombetare dhe sovraniste kane sjelle jo vetem ndryshimin e sistemeve ne historine njerezore, por edhe demokracine.
Ndersa levizjet si ai i internacionalizmit proletar kane pjelle veç diktatura dhe sisteme ku individi nenshtrohet me shume se nje skllav.
Prandaj per mendimin tim, levizjet dhe partite sovraniste qe po lindin dhe rriten ne kontinentin Europian jane shprese lirie dhe demokracie. Jane nje drite ne fund te ketij tuneli te erret qe globalistet duan t’ja mbyllin fundin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej