Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Elvis Rroshi në prokurori, mohon se ka qenë i dënuar

Nga Rexhina Biba 0

Prokuroria e Tiranës ka marrë ne pyetje krybashkiakun e Kavajës Elvis Rroshin ne lidhje me akuzën e fallsifimimit te dokumentave dhe formularëve.

Mësohet se krybashkiaku ka pohuar se gjithcka që kishte deklaruar ishte e vërtetë dhe se ka kërkuar të njihet me provat e prokurorisë.

I shoqëruar nga avokati i tij Theodhori Sollaku, Rroshi ka qëndruar për 30 minuta në zyrën e prokurorit Englind Gjini ku ka dhënë sqarime rreth akuzës.

Sollaku: Nuk ka asgjë sepse prokuroria nuk ka asnjë përgjigje nga autoritetet e tjera. Presim kur të vinë përgjigjet.`

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej