- Advertisement -

TAG

pyetje

Fatmira Hajdari/ Shembulli, kur Edi Ramës nuk i hyn më në punë. Vetting-u me pyetje shumë të vështira për të (film)

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, ka dalë këtë të hënë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, shoqëruar nga dy avokatët e...

Një pyetje problematike për taskforcën dhe kolegët infeksionistë…!!!

Nga prof.dr. Gëzim Xhepa Mjekët që shërbejnë pranë të sëmurëve me risk të lartë për jetën, në rast se infektohen nga Koronavirusi, nëse janë mbartës...

Deputeti holandez ka 8 pyetje për Ramën: Na jepni një shembull, ku procedurat e tenderit janë kryer sipas rregullave të BE?

Deputeti holandez Pieter Omtzigt vizitoi Shqipërinë bashkë me një 8 kolegë të tij nga Dhoma e Ulët në datat 6-7 maj 2018, afro 7...

Pyetje shkurt për teatrin, në këtë intervalin mes ndeshjeve

Nga Edlira Gjoni 1 - Pse Fusha shpk? 3 - Nga ta dimë ne ç'humbasim nëse proçedura do bëhej ligjërisht? Po sikur ndonjë kompani tjetër të...

Si filloi lufta në Siri dhe ku janë sirianët sot?

Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë është një analizë e Washington Post,...

Disa përgjigjje fantastike nga Sterjo Spasse

Nga Sterjo Spasse -Ç'është jeta për ju? -Flluskë sapuni! -Po vdekja? -Shpërblim i jetës! -Ç'është bota? -Një pikë helm në hapësirë! Ç'është më e pakuptuar në botë? -Vdekja! -Cila është kafsha më e...

Nëse i dini këto pyetje, ju merrni menjëherë pasaportën amerikane

Vitin e kaluar, pothuajse 730,000 njerëz u natyralizuan në qytetarë amerikanë, vetëm duke u përgjigjur saktë në minimumin 6 pyetje. Për ta marrë shtetësinë amerikane...

60 ditë burg Ushtarëve të Shqipes dhe një mal me pyetje

Sipas lajmeve që vinë nga Greqia shtatë kadetët e Ushtrisë së Greqisë që bënë simbolin kombëtar shqiptar, Shqiponjën u dënuan me 60 ditë burg. Në...

Kur Faik bej Konica i bënte një pyetje grekëve

Po bëj dhe unë pyetjen që drejton i madhi Konica*: “Po i drejtoj tani një pyetje grekëve të zgjuar dhe që dinë të thellohen: A...

Elvis Rroshi në prokurori, mohon se ka qenë i dënuar

Prokuroria e Tiranës ka marrë ne pyetje krybashkiakun e Kavajës Elvis Rroshin ne lidhje me akuzën e fallsifimimit te dokumentave dhe formularëve. Mësohet se krybashkiaku...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -