Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Donald Tusk për shqiptarët: Jeni më europianë se disa europianë të BE-së

Nga Media 0

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk tha se me rastin e sulmit me agjentë nervorë ndaj ish-agjentit rus, Sergei Skripal, Shqipëria tregoi se është një nga partnerët me besnikë të Bashkimit Europian.

Trusk, duke ju referuar tolerancës fetare të shqiptarëve deklaroi se njerëzit në Shqipëri janë më europianë se disa europianë të BE.

“E përmbyll duke i bërë homazh markës unike të Shqipërisë; tolerancës dhe bashkëjetesës fetare, cilësi që vijojnë të jenë tepër të rëndësishme për botën e sotme. Këto janë themelet që mund të ndërtojmë të ardhmen e përbashkët dhe kam ndjesinë personale që jeni më europianë ju këtu se disa europianë të BE”, deklaroi kreu i Këshillit Evropian.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej