Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Deklarata për ambasadorët, Vasili: Ja pse largohen nga vendi investitorët e huaj

Nga Klodiana 0

Lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama sot me ambasadorët për të tërhequr sa më shumë investitorë të huaj në Shqipëri, ka reguar kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili.

Me anë të një statusi në Facebook, Vasili theksoi se investimet e huaja largohen pasi pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund.

Postimi i plotë
Krimi ne krye te qeverise largon dhe përze investimet e huaja.
Qe droga dhe krimi i organizuar jane ulur kembekryq ne Shqiperi e thote BE,SHBA,OSBE dhe gjithe media boterore.
Kur e thote opozita shqiptare sipas kryeministrit dhe ca e ca te tjereve, qe i rrijne nga pas eshte faj,gabim,herezi.
Po po, droga dhe krimi i bere njesh me pushtetin po e shkaterrojne vendin.
Pergjegjesia ka vetem nje emer qe eshte kryetrafikanti, qe urdheroi te pengohej drejtesia per ish ministrin e akuzuar nga Europa. Edhe per kete e gjithe Europa po flet.
Ndaj largohen investimet e huaja,sepse pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund, ndersa krimi i mbeshtetur nga qeveria i rreh dhe i gjymton. Fjalimet e kryeministrit per diplomaci ekonomike jane humor ku qeshin e gezojne trafikantet dhe qajne e hidherohen shqiptaret.

http://www.balkanweb.com/site/deklarata-per-ambasadoret-vasili-ja-pse-largohen-nga-vendi-investitoret-e-huaj-rama-pergjegjes/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej